Witaj w naszym sklepie
Navigation
media

Witaminy dla koni sportowych – jaki mamy wybór?

Stosowanie suplementów i witamin dla koni niesie za sobą mnóstwo korzyści, o ile dawkujemy je rozsądnie i w określonym celu. Suplementacja może być świetnym dodatkiem bilansującym całą dietę, a także jest w stanie uzupełnić konkretne braki żywieniowe i niedobory witamin. Wspomaga również procesy leczenia i łagodzi objawy chorobowe zmniejszając ból oraz stany zapalne. Każdy tego typu środek ma inny skład i zastosowanie. Niektóre witaminy dla koni sportowych mogą być podawane już na stałe (czasem nawet powinny), ale tylko za zgodą lekarza weterynarii, który potwierdzi opinię szeregiem badań. Zdecydowana większość z nich stosowana jest jednak okresowo, aby uzupełnić braki w organizmie lub zapobiec chwilowym objawom czy skutkom danej choroby.

Zastosowanie witamin dla konia - co znajdziemy w sklepach?

Dostępne na rynku suplementy dla koni produkowane są najczęściej w formie pasty lub proszku. W pierwszym przypadku możemy podawać środek zwierzęciu bezpośrednio do pyska. Zazwyczaj umieszczany jest w strzykawce, co znacznie ułatwia dozowanie i daje pewność co do ilości podawanej dawki. Z kolei suplementy proszkowane dodajemy do paszy. Jeśli chodzi o samo zastosowanie, witaminy dla konia wspomagają organizm w wielu różnych dolegliwościach i schorzeniach, a także służą w codziennej profilaktyce jako środki regeneracyjne i wzmacniające. Wiele z nich wspomaga zwalczanie infekcji bakteryjnych i wirusowych oraz wspiera system odpornościowy. W sklepach znajdziemy również suplementy przeznaczone dla koni zmagających się ze stresem metabolicznym oraz regenerujących się po przebytych wcześniej chorobach. Niektóre preparaty zawierają miedź, która z kolei stanowi główny budulec kolagenu w organizmie zwierzęcia. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, a to, które z nich wybrać zależy od potrzeb naszego konia.

Wzmożone zapotrzebowanie na witaminy i suplementy dla koni

W niektórych sytuacjach suplementacja może okazać się wręcz niezbędna. W przypadku koni sportowych i wykonujących określone prace powinna stanowić integralną część diety. Warto pomyśleć o tego typu środkach szczególnie zimą, kiedy to zwierzęta nie mają dostępu do pastwisk, a samo siano poważnie traci na jakości. Jeżeli posiadamy klacz będącą w ostatnich miesiącach ciąży lub już karmiącą, również warto zadbać o odpowiednie witaminy i suplementy dla koni. Bardzo pomocne okażą się one także dla dorastających młodych oraz tych w podeszłym wieku i w okresie rekonwalescencji. Konie przygotowywane do zawodów często przyjmują witaminy w celu zwiększenia masy mięśniowej, jednak należy zachować tu ostrożność, bowiem niektóre z substancji zawartych w suplementach kwalifikowane są jako doping. Jeżeli więc przygotowujemy się do zawodów, należy mieć pewność, że stosujemy wyłącznie legalne środki. Pamiętajmy, że każdy suplement wspomagający funkcjonowanie organizmu zwierzęcia należy podawać według zaleceń producenta i nie przekraczać wskazanej dawki, a decyzja o jego zastosowaniu powinna być poparta zgodą lekarza.

 • 14 07, 2021
 • Komentarze: 0

Komentarze: 0

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wszystkie pola oznaczone gwiazdką są wymagane *

Kategorie wpisów

O NAS

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wyłącznie wyselekcjonowane, najwyższej jakości karmy dla zwierząt domowych. Współpracujemy wyłącznie z producentami ściśle przestrzegającymi podczas całego procesu produkcji bardzo restrykcyjnych norm certyfikacji HACCP i GMP.

Dzięki temu, dokonując zakupu w naszym sklepie możesz mieć 100% pewność, że karma podana Twojemu pupilowi spełnia najwyższe światowe standardy jakościowe i nie zawiera w swoim składzie nawet śladowych ilości substancji szkodliwych dla zdrowia

 • Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: +48 604 103 632

DOŁĄCZ DO NAS

INFORMACJE KONTAKTOWE

 • EMKA - Hurtownia
  Artykułów dla Zwierząt
  Monika Krokosz-Perkowska
  ul. Magiera 26/47
  01-856 Warszawa
 • +48 604 103 632
 • sklep@eko-karmy.pl